Aktuality

OHLÉDNUTÍ ZA LEDNEM

Dekorace - vločky

Jak vyrobit drobný dárek, malou pozornost nebo výzdobu pro zútulnění pokoje či bytu se uživatelé naučili při výtvarné akci Dekorace – vločky, která se uskutečnila dne 4. 1. 2017 v prostorách NZDM. Uživatelé si práci rozdělili, kluci měřili a stříhali, děvčata lepila a skládala vločky. Bylo to příjemné odpoledne. Těšíme se na další povedené akce.

Tým NZDM

Novoroční setkání

Dne 5. 1. 2017 se uskutečnila první letošní akce v novém roce - Novoroční setkání. Společně jsme si popovídali u kávy a čaje, ochutnali cukroví. Při tom jsme společně přišli na nové nápady na setkání, např. uživatelky se chtějí setkávat nad recepty a předat si zkušenosti s vařením. Jak uvařit levně a stále jinak. Velké poděkování patří Martinovi Herákovi, který nám celé odpoledne zpestřil hrou na klávesy a zpěvem. 

Těšíme se na příští akci tým TP/OSP

Přednáška - Dávky

Dne 10. 1. 2017 proběhla další akce "poradny." Příchozí uživatelé byli seznámeni s dávkovým systémem, jaké podklady je třeba mít v pořádku při podání žádosti. Sami měli možnost si žádost a přiložené formuláře vypsat. Akce byla zdařilá a pro velký zájem jí budeme opakovat. 

Těší se tým TP/OSP

Výroba ptačích budek

Dne 11.1. 2017 se uskutečnila v NZDM akce Výroba ptačích budek. Jelikož se nám paní Zima opět ozvala, v podobě příchodu sněhu a velkého mrazu tak jsme se s uživateli rozhodli vyrobit ptačí budky z pet lahví, které jsme naplnili slunečnicovými semínky a rozvěsili okolo klubu. Bylo to příjemné středeční odpoledne. Těšíme se na další akce.

Tým NZDM

Tvoření z papíru a windowcolor

V NZDM se dne 18.1.2017 opět dostalo na výtvarné odpoledne. Tentokrát jsme měli akci s názvem "Tvoření z papíru a windowcolor". Tvořilo se z papírových krabic, knoflíků, mašliček, filce a z barev na sklo. Vyráběli jsme dekoraci na okno ve tvaru kočky a také mandaly. Uživatelé se u této akce velmi bavili, obzvláště je chytlo, kreslení mandal. Akce se velmi povedla.

Tým NZDM

Hrajeme divadlo

Dne 20.1.2017 jsme v SAS s našimi rodinami pilně pracovali, vyráběli jsme loutky, zdobili perníkovou chaloupku a děti si zahrály pohádku o Jeníčkovi a Mařence.
Těšįme se na další setkání.

Vaše SASanky

Tvoříme z FIMA I.

Včera dne 23.1.2017 se v klubu uskutečnila akce s názvem Tvoříme z FIMO I. Vyráběli jsme dekorační čajové lžičky jako dárek k blížícímu se svátku Valentýna. Kluci si rychle vyrobili lžičku a šli hrát deskové hry. Holky u toho vydržely déle.

Tým NZDM

Tvoříme z papíru II. 

Dne 25.1.2017 se v prostorách NZDM uskutečnila výtvarná akce s názvem Tvoříme z papíru II. Vyráběli jsme valentýnská přáníčka, nejdříve bylo potřeba vybrat vhodný motiv a poté pomocí papírové šablony jej obkreslit na barevný papír, nanesený motiv jsme vystřihli a všechny vzniklé komponenty slepili.

Tým NZDM

Pohádka o Jeníčkovi a Mařence

Dne 27.1. 2017 jsme si opět s rodinami zahráli pohádku o Jeníčkovi a Mařence. Děti se také seznámily s novými Orffovými nástroji. Jak dopadlo? Jako velká legrace!
Těšíme se na další setkání.

Vaše SASanky

 

<< Zpět na předchozí stránku

Publikováno